Støtt Norges nest største innsamlingsaksjon
5. april forvandles trekantparken på Årnes til fastemarked. Konfirmantene arrangerer, vi hjelper til med organiseringen, og du kommer!
Med "fasteløp", også kjent som sponsorløp, vil konfirmantene samle inn penger så flere mennesker får tilgang til rent vann i verden.
Fasteaksjonen er Norges nest største innsamlingsaksjon, og en fast del av konfirmantundervisningen hvert år.
Tidligere besto innsamlingsaksjonen av at konfirmantene var bøssebærer i lokalmiljøet. I 2024 testet vi for første gang fasteaksjonen som markedsdag, med salgsboder og gøyale aktiviteter i trekantparken på Årnes. Dette ga mersmak, og vi gjentar "fastemarked" i år også.
Fastemarked 2025 skjer lørdag 5. april. Boder åpner kl. 11.00-14.00. Det blir bakevarer, kaffe, saft, kjolebod, ansiktsmaling, neglelakk, ballspill (basket- og triksekonkurranse) kortspill og fasteløp. Kort sagt: noe å gjøre for alle aldre, masse spennende aktiviteter, og det går til en god sak!
Tilbake